Saving money with Cheese Shavings

One might think an eight-minute VLOG about cheese shavings is a bit over-the-top, right? Well, not when you want to “WIN,” and save money as much as possible!

Today’s video talks about a relatively unknown tip that we want to share with our viewers.

When you’re paying sometimes $10 / pound or more for basic staples such as cheese, wouldn’t you want to know how to get the same thing for maybe $2.99 a pound? Or how about $0.79 per pound?

Watch the video above – and find out how from your local ShopRite supermarket!

About the author

NJroute22

NJroute22 (site admin) is an avid traveler along NJ Route 22 (and almost all of central New Jersey!) Family man, pet lover, and property owner who has a natural curiosity for everything around.

NJroute22.com Comments Section

Please Login to comment